Zadnja leta so kompresorji čedalje bolj uporabljeni v industriji, prav tako pa tudi v domačih delavnicah. Z njimi lahko privarčujemo z energijo, zaradi manj mehanskih delov se orodje manjkrat pokvari in ne povzroča hrupa, saj nima glasnega elektromotorja in ima manj glasnih delov za prenos energije. Poleg pogona različnih orodij pa so kompresorji uporabni tudi za izpihavanje prašnih delcev, zračno hlajenje materialov in podobno. Na povezavi je odlična ponudba kompresorjev, ki so primerni za vsako delavnico in so odlične kvalitete.
Kompresorji deluje tako, da kompresirajo zrak s pomočjo batov ali vijakov, ki so priključeni na motor, motor je lahko električen, petrolski ali dizelski. Zrak je kompresiran v tank namenjen prav temu, nato pa je zrak speljan po širših aluminijastih ceveh,ki vodijo do mesta kjer ga potrebujemo. Za tem pa je pogosto še ena ožja gumjasta cev, ki vodi zrak od debelejše aluminjaste cevi do orodja, narejena pa je tako da se lahko razteguje in delavcem ni v napoto med delom.
Kompresorji se delijo na več vrst, in sicer obstajajo batni in vijačni. Obe vrsti delimo še na oljne in brezoljne. Batni delujejo tako, da z bati stiskajo zrak, namenjeni so manjši industriji in domačim uporabnikom. Vijačni kompresorji kompresirajo zrak tako, da s pomočjo dveh vrtečih se vijakov oziroma polžev kompresirajo zrak. Ti so namenjeni za industrije, saj so hitrejši in kvalitetnejši, lahko tudi dosežejo večji pritisk, ki ga potrebuje industrija, možno pa je tudi delovanje kompresorja brez prekinitve. Nekateri kompresorji so oljni, drugi pa brezoljni. Oljni se podmazujejo, pri tem pa nastane težava, saj olje lahko pride v cevi in kasneje v orodje, kar lahko pokvari orodja, zato so začeli proizvod brezoljnih, ki ne potrebujejo olja in zato je zrak popolnoma čist. Poleg teh pa poznamo tudi zobozdravsvene, tej izbrizgavajo popolnoma čist zrak za dobro higijeno.