web analytics

Kako in kdaj loviti morske ribe? Svetujemo!

Slovenija ima velika več tistih ribičev, ki lovijo na celini – v rekah, jezerih, manjših ribnikih in še kje drugje. A kljub vsemu, se vsak od teh ribičev vsake toliko znajde kje ob morju – nekateri samo v poletnih dneh, ko se skupaj z družino ali prijatelji odpravijo na dopust, spet drugi pa tudi ob kakšnih bolj hladnih dneh – to so največkrat tisti, ki se odpravijo ciljano in načrtovano na morski ribolov. Vsi tisti, ki gredo samo s tem razlogom na morje, verjetno zelo dobro že poznajo mnoge morske ribe, še posebej pa tehnike ribolova, s katerimi se bodo podali v boj, da bi vse te ribe ujeli.

morske ribe

Pa poglejmo na kratko, katere so tiste morske ribe, ki jih lahko vsak resen in manj resen ribič pričakuje, če se bo ribolova na morju lotil – brancin, orada, arbun, skuša, cipelj, igla, pic in mnoge druge! Če ste mislili, da se vam bo na trnek ujela tudi kakšna tuna, naj vas potolažimo – če jo boste lovili iz kakšnega pomola ali skal, je ta verjetnost skoraj nična! Torej, sedaj veste, katere vse ribe lahko v naših morskih vodah pričakujete – seveda, ob vseh so tukaj še mnoge druge, ki vas lahko presenetijo, ampak te zgoraj naštete so tiste, ki jih mnogi iščejo! V nadaljevanju pa poglejmo še, kako boste te ribe najlažje ujeli.

Če ste ribič, ki prihaja iz celine, potem boste vse te morske ribe najraje lovili iz obale – vzamete kakšno kraparsko palico, na njo navežete sistem za talni ribolov in greste v akcijo! S temi palicami lahko po navadi svoje sisteme zavržete precej daleč in kar dajte jih – seveda, če imate možnost pred ribolovom še preverit teren, bi to bilo toliko bolje. Zraven tega talnega ribolova, pa je tukaj še tisti s plovcem ali z umetnimi vabami – tukaj lahko vedno pričakujete, da se bo ujela kakšna morska roparica, še posebej, če se bo pod plovcem nahajal kakšen kos mrtve skuše, ki bo te ribe premamil in se bodo zakadile za njim!